Hakkımda

Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisans eğitimimi tamamladım. Lisans eğitimim sırasında birçok akademik araştırma ve sosyal sorumluluk projesinde yer aldım. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı, çeşitli hastane ve tıp merkezlerinin klinik alanlarında aktif olarak çalışıp, stajlarımı gerçekleştirdim.Daha sonra Üsküdar Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. Şu an Üsküdar Üniversitesi'nde Psikoloji Doktora (Phd) programına devam etmekteyim.

Lisans eğitimim sonrasında Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi eğitimleri; Rorschach, MMPI, WAIS (Yetişkin Zeka Testi), Wisc-r (6-16 Yaş Zeka Testi), Denver 2 Gelişim Testi, Prof.Dr.Sedat Özkan'dan Psiko-Onkoloji eğitimi bunun yanı sıra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Nöropsikiyatri bölümünde Nörokognitif testlerin uygulanmasına ilişkin eğitim ve süpervizyon aldım; Prof. Dr. Kültegin Ögel'den Bağımlılık ve ilgili sorunlara yaklaşım eğitimini tamamladım. Psikodinamik Terapi süpervizyon eğitimime devam etmekteyim.

Sanal gerçeklik terapisi ile ilgili eğitimime 2016 yılı Şubat ayında, İspanya Barcelona’da Dr. Elizabeth McMahon ve Isabel Font yönetimindeki teorik ve pratik aşamalarda başladım daha sonra çalışma gruplarıyla devam ettim. Pilot uygulamaları süpervize ettim, ayrıca konu ile ilgili sertifiye edildim. Yine Klinik Psikoloji alanındaki master tezimi de Prof.Dr.Nevzat Tarhan ile sanal gerçeklik terapisi üzerine yazdım. Bunun yanında, sanal gerçeklik terapisi ile ilgili kitabımın yazım aşaması sürmektedir. Ayrıca, Sanal gerçekliğin Psikolojide kullanımı ile ilgili Tubitak 1501 projesinde Proje Yürütücüsü ve fikir sahibi olarak yer almaktayım.

100'ün üzerinde kongre ve seminere katılarak mesleki sunumlar yaptım; Humanite Psikiyatri Bilimsel aktivitelerinin sorumluluklarını yürüttüm. 2015 yılının Mart ayında gerçekleşen 12. Ulusal KLPP Kongresi'nin düzenlenmesinde ve 2019 Dünya Psikosomatik Tıp Kongresi başvuru sürecinde aktif rol aldım. Humanite Psikiyatri'de gerçekleştirilen Staj Programı, Psiko-Onkoloji Workshopları, Halk Seminerleri ve bilimsel toplantıların koordinatörlüğünü yürüttüm.

Aktif olarak Avcılar Hospital'da bireysel psikoterapi ile psikolojik değerlendirme uygulamalarında bulunmaktayım. Bunun yanında, Nişantaşı'nda bireysel psikoterapi uygulamalarına devam etmektedir.

Ergen ve yetişkinlerde; depresyon, kaygı bozuklukları, Fobiler, Psikosomatik hastalıklar ve duygu durum bozuklukları üzerine klinik çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Aynı zamanda Türk Psikologlar Derneği, Kansersiz Yaşam Derneği üyesi, Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi ve Psikosomatik Tıp Derneği ve Psikososyal Onkoloji Derneği Yönetim Kurulu üyesiyim.